Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła
17 listopada 2013

Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych na Filipinach.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Dziś, po Mszy św. o godz. 11.00 - katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

W kancelarii parafialnej można nabyć opłatki do życzeń świątecznych. Od 2 grudnia (poniedziałek) do mieszkań naszych Parafian będą roznoszone opłatki przez upoważnione osoby z naszej Parafii, zaopatrzone w odpowiednie identyfikatory. Opłatki będą roznoszone codziennie, oprócz niedziel, od godz. 18.00 do 21.00.

Trwa w naszej parafii peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. W najbliższym czasie Obraz Jezusa Miłosiernego odwiedzi rodziny mieszkające w domkach przy ul. Tyrreńskiej, Messyńskiej, Śródziemnomorskiej, Sueskiej i Adriatyckiej.

W tym tygodniu upoważnione osoby z Rady Duszpasterskiej będą zachęcać i prosić aby przyjąć obraz Jezusa Miłosiernego przy ul. Egejskiej, numery: 1,2,3,4,5.

W czasie czuwania podczas XXVIII Światowych Dni Młodzieży, papież Franciszek wezwał wszystkich młodych katolików aby przyjęli
i realizowali w swoim życiu polecenie Pana Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkich narody”. Idźcie – bez obawy - aby służyć. Konkretyzując te prośby, siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Opatrzności, z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Matki Eleny Bettini ich Założycielki, organizują dni otwarte w każdą pierwszą sobotę począwszy od grudnia. U stóp Marii, Matki Bożej Opatrzności, której święto obchodziliśmy wczoraj, klękała na modlitwie Założycielka Córek Bożej Opatrzności
i u Jej stóp powstała ta rodzina zakonna.

Zapraszamy wszystkie młode dziewczęta które chciałyby się z siostrami modlić i je poznać. Wspólnota Córek Bożej Opatrzności jest i pracuje w naszej parafii już od 10 lat. Może jeszcze nie wszyscy wiedzą kim siostry są, jaki jest ich charyzmat i misja. Dlatego zapraszają aby je poznać.
Szczegółowy program dni otwartych jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

Miesiąc listopad jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane
w listopadzie 2013 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele
i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2013 roku do listopada 2014 roku i MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2013 roku do listopada 2014 roku.
Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na obrazy olejne: Patrona parafii św. Antoniego M. Zaccarii i św. Pawła Apostoła, które będą umieszczone w centralnym ołtarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.
Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.
Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.
Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania. Rodzice dzieci szkół prywatnych,
w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się
z o. proboszczem.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. Szczególnie zachęcam dzieci i ich rodziców do nabycia „Małego Gościa”.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.
Młodzież, która z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania w gimnazjum, liceum, szkoła średnia, proszona jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem zapisania się na spotkania katechetyczne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
Również osoby dorosłe, które nie otrzymały jeszcze sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Dla tych osób zostanie zorganizowane przygotowanie do otrzymania tego sakramentu.
Od nowego, 2014 roku, w naszej parafii zostaną zorganizowane katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Zmarli nasi Parafianie śp.: Jolanta Wanda Pszonaj.