Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła
10 listopada 2013

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych
z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Dziś, o godz. 16.00 - Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży
z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.
O godz. 18.00, w sali katechetycznej domu zakonnego, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla tych, którzy chcieliby dołączyć do grupy formacyjnej Domowego Kościoła.

11 listopada – poniedziałek - przypada rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

13 listopada – środa - rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności, Patronki Zgromadzenia Ojców Barnabitów. W środę, czwartek i piątek (13, 14 i 15 listopada) po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiany Różaniec Święty. W sobotę – 16 listopada – o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności.

14 listopada – czwartek – po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie różańcowym – modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą poprowadzi Ruch „Światło- Życie”.

Trwa w naszej parafii peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. W najbliższym czasie Obraz Jezusa Miłosiernego odwiedzi rodziny mieszkające w domkach przy ul. Cypryjskiej.

W tym tygodniu upoważnione osoby z Rady Duszpasterskiej będą zachęcać i prosić aby przyjąć obraz Jezusa Miłosiernego w domkach przy ul. Tyrreńskiej, Mesyńskiej, Śródziemnomorskiej, Sueskiej, Adriatyckiej

Miesiąc listopad jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2013 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2013 roku do listopada 2014 roku i MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2013 roku do listopada 2014 roku.
Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na obrazy olejne: Patrona parafii św. Antoniego M. Zaccarii i św. Pawła Apostoła, które będą umieszczone w centralnym ołtarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.
Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

W niedzielę 17 listopada po Mszy św. o godz. 11.00 - katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

13 listopada w środę – o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa pierwszoroczna i drugoroczna.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.
Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania. Rodzice dzieci szkół prywatnych,
w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się
z o. proboszczem.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. Szczególnie zachęcam dzieci i ich rodziców do nabycia „Małego Gościa”.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.
Młodzież, która z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania w gimnazjum, liceum, szkoła średnia, proszona jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem zapisania się na spotkania katechetyczne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
Również osoby dorosłe, które nie otrzymały jeszcze sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Dla tych osób zostanie zorganizowane przygotowanie do otrzymania tego sakramentu.
Od nowego, 2014 roku, w naszej parafii zostaną zorganizowane katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.