Ogłoszenia parafialne

Niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 

 • 30 listopada – piątek – Święto św. Andrzeja Apostoła.

 

 • Przyszła niedziela – 1 grudnia - rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia. W dni powszednie Roraty o godz. 6.30 Po Roratach zapraszam dzieci do Domu Chleba na poczęstunek. W okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

 • 26 listopada- wtorek- o godz. 19:30 odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Sali dolnej domu zakonnego

 

 • W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na działalność charytatywną w naszym Domu Chleba i Poradni Miłosierdzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 3 grudnia lub środę 4 grudnia o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylkoz dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych oraz młodzież starszą.

 

 • Miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2019 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: w grudniu o godz. 6.30 i od stycznia 2020 r. do listopada 2020 roku o godz. 18.00. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Od 25 listopada – poniedziałek – rozpoczynamy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki będą wydawane codziennie od godz. 12:00,z wyjątkiem czwartku od godz. 13:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe do Poradni Miłosierdzia.

 

 • 28 listopada – czwartek- w ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Michała Janochy o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego, a następnie odbędzie się wykład prof. Pawła Skibińskiego na temat “Prymas, Polak, mąż stanu” oraz modlitwa przy grobie Prymasa Tysiąclecia.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 

 • Odeszła do Pana nasza parafianka śp. Małgorzata Piekucińska.