Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

10 listopada 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 

 • Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel.

 

 • 11  listopada – poniedziałek – Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.30 i 18.00. –

 

 • 12 listopada – wtorek – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

 

 • 13 listopada – środa - Wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Izaaka
  i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski. W tym dniu rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności, Patronki Zgromadzenia Ojców Barnabitów. W środę o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Święty. W czwartek i piątek (14 i 15 listopada) po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiany Różaniec Święty. W sobotę – 16 listopada – o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 19 listopada lub środę 20 listopada o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego.Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych i starszą młodzież.

 

 • Comiesięczne spotkanie duszpasterstwa małżeństw odbędzie się w piątek 15 listopada o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego. Poprowadzi je o. Pascal. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 • Miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.

Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2019 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: w grudniu o godz. 6.30 i od stycznia 2020 r. do listopada 2020 roku o godz. 18.00. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed          błędnym  odczytaniem nazwisk.

Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w sobotę, 16 listopada na konferencję „Oddychać Maryją” – świadectwo Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego” w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie/Warszawie. Szczegóły program w gablotach informacyjnych przy wyjściu z kościoła. Konferencja jest patronatem honorowym Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

 

 • W ramach XIV Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Lira” w Warszawie, zapraszamy na koncert 17 listopada (niedziela), który odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. Wystąpią chóry z  Łotwy i Indonezji.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.
 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.
 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej
 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Zasnęła w Panu nasza parafianka śp. Jadwiga Tumielewicz