Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

3 listopada 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • 4  listopada – poniedziałek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 

 • 9 listopada – sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 12:30, 18:00. Warto tego dnia podziękować Bogu za dar wolności.
 • W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu cierpiących  Warunki odpustu zupełnego: spowiedź św., stan łaski uświęcającej,   brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 5 listopada lub środę 6 listopada o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych i młodzież starszą. 

 

 • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2019 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: w grudniu o godz. 6.30 i od stycznia 2020 r. do listopada 2020 roku o godz. 18.00. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.
 • W ramach XIV Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Lira” w Warszawie, zapraszamy na koncert 17 listopada (niedziela), który odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. Wystąpią chóry z  Łotwy i Indonezji.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej. Spotkania w soboty o godz. 11:00

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 

 • Zmarła  nasza parafianka: śp. Stanisława Fabjaniak.