Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Niedziela Zwykła

27 października 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.15. 
 • 28 października – poniedziałek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze święte godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

 • 1 listopada – piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. W okresie od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. ofiarowana w tej intencji, modlitwa zgodnie z intencjami papieża, wolność od przywiązania do grzechu). Zyskane odpusty można ofiarować wyłącznie w intencji zmarłych.

 

 • Chorych z naszej parafii z posługą kapłańską odwiedzimy w następnym tygodniu.

 

 • 2 listopada – sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 5 listopada lub środę 6 listopada o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych i starszą młodzież. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św i w kancelarii parafialnej.

 

 • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2019 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: w grudniu o godz. 6.30 i od stycznia 2020 r. do listopada 2020 roku o godz. 18.00. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • W ramach XIV Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Lira” w Warszawie, zapraszamy na koncert 17 listopada (niedziela), który odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. Wystąpią chóry z  Estonii i Indonezji.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.