Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

20 października 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele Powszechnym Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny, którego hasłem w tym roku są słowa: Ochrzczeni i posłani. Taca przeznaczona jest na misje.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

 

 • 22 października – wtorek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

 

 • 24 października – czwartek - Drugie spotkanie rekolekcji REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy).Osoby chętne zapraszamy do dolnej sali domu zakonnego na godzinę 19.15. Rekolekcje zorganizowaliśmy z myślą o osobach, które chciałyby pogłębić swoją wiarę, zastanowić się nad swoim życiem wewnętrznym oraz otworzyć się na działanie Ducha św. Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji! Rekolekcje trwają przez 10 tygodni do 12 grudnia w każdy czwartek o godz. 19.15 w dolnej sali domu zakonnego. Zapraszamy.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 22 października lub środę 23 października o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny  jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych oraz młodzież starszą. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

 • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2019 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. w grudniu o godz. 6.30 i od stycznia 2020 r. do listopada 2020 roku o godz. 18.00. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

 

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00.

 

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.