Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

13 października 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Przed Kościołem  zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk. Bóg zapłać za wszelkie ofiary pieniężne składane na Dzieło Nowego Tysiąclecia –żywy pomnik św. Jana Pawła II

 

 • Również dzisiaj – Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 18.15 – Procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

 • 15 października – wtorek – Wspomnienie św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła

 

 • We wtorek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

 

 • 16 października – środa – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia  mija 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

 • 17 października – czwartek rozpoczynamy rekolekcje REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy). Osoby chętne zapraszamy do dolnej sali domu zakonnego na godzinę 19.15. Rekolekcje zorganizowaliśmy z myślą o osobach, które chciały by pogłębić swoją wiarę, doświadczyć żywej relacji z Jezusem i otworzyć się na działanie Ducha św. Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji! Rekolekcje trwają przez 10 tygodni od 17 października do 12 grudnia w każdy czwartek o godz. 19.15 w dolnej sali domu zakonnego. Zapraszamy.

 

 • 18 października – piątek – Święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

 

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 22 października lub środę 23 października o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • W ramach przygotowań do bierzmowania młodzieży z klas I szkół średnich (grupa drugoroczna), w poniedziałek 14 października o godz. 18.30 odmówimy w kościele różaniec.

 

 • Trwają zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej. Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na przyszły rok.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej i otaczającym nas świecie

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 

 • Zmarł nasz parafianin: śp. Zbigniew Łuczka