Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

6 października 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.

 

 • 7 października – poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 • 10 października – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 8 października lub środę 9 października o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego.  Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 14 października o godz. 18.30 w kościele

 

 • Spotkanie duszpasterstwa małżeństw odbędzie się w piątek 11 października o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego. Poprowadzi je o. Pascal. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 • W przyszłą niedzielę - 13 października - przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 • Również w przyszłą niedzielę - 13 października – Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 18.15 – Procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Na zakończenie Nabożeństwa Apel Jasnogórski.

 

 • Jeśli szukasz, pytasz, wątpisz, odczuwasz niedosyt, przeżywasz porażkę, mocujesz się z własną wiarą lub niewiarą, te rekolekcje są prawdopodobnie dla ciebie. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) to osobiste doświadczenie dotknięcia przez Boga, który Cię kocha, oraz  mocy Ducha Świętego, którego On posłał do Ciebie. Zapraszamy przez 10 tygodni od 17 października do 12 grudnia w każdy czwartek o godz. 19.15 w dolnej sali domu zakonnego.     

 

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje ostatnie klasy szkoły podstawowej, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury. Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. 18.30 do 20.00.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej. Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na przyszły rok.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.