Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

15 września 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 

 •  W następną niedzielę 22 września zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomalowania wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 • 16 września – poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, Papieża, i Cypriana, Biskupa.

 

 • 17 września – wtorek – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa. Tego dnia, o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Do udziału we Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

 

 • 18 września – środa – Święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.  

 

 • 19 września – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 • 20 września – piątek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy.

 

 • 21 września – sobota – Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

 • W niedzielę - 22 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  uroczyście inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 a także z Przedszkola Nr 56 Wesołe Kubusie przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300 przy ul. Portofino 4 oraz Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11 oraz przedszkoli prowadzonych przez Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.

 

 • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, które w 2020 roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii św., odbędzie się 22 września po Mszy św. o godz. 11.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

 

Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Spotkanie z rodzicami młodzieży klas I (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 16 września o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Spotkanie formacyjne małżeństw z naszej parafii  odbędzie się w piątek 20 września o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego. Poprowadzi je o. Pascal. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 11.00

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.