Ogłoszenia parafialne

Trzynasta Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i święcić pojazdy mechaniczne przed rozpoczynającymi się wyjazdami wakacyjnymi.

 

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 8.00.

 

 • Od 1 lipca do 23 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna codziennie - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.

 

 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.

 

 • 3 lipca – środa – święto św. Tomasza Apostoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

 • 5 lipca – piątek – wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii Kapłana, Założyciela Ojców Barnabitów. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii odwiedzimy z posługą kapłańską.

 

 • 6 lipca – sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2019/20. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją obu przedszkoli.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy życzę miłego odpoczynku, regeneracji sił oraz szczęśliwych powrotów. Przypominam również o obowiązku niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny Świątyni Pańskiej.

 

 • Zmarli nasi Parafianie: śp. Magdalena Nanowska i śp. Ryszard Burzyński.