Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

 

 • Dzisiaj obchodzimy Święto  Patrona naszej Parafii św. Antoniego Marii Zaccarii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00, po której nastąpi procesja dookoła Kościoła. Po procesji zapraszamy na piknik parafialny. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

 

 • 17 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

 • 20 czerwca – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.!!!!

Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami:

ul. Sobieskiego, ul. Nałęczowską, ul. Zdrojowej, gdzie przy ul. Zdrojowej 8 usytuowany będzie ołtarz I. Następnie procesja dojdzie do ul. Okrężnej i na skrzyżowaniu z ul. Zdrojową będzie się znajdował  ołtarz II. Trasa do trzeciego ołtarza wiedzie przez ul. Okrężną, ul. Iwonicką, ul. Buską i dochodzi do ul. Ciechocińskiej, gdzie pomiędzy budynkami Buska 17 i Ciechocińska 15 będzie ustawiony ołtarz III. Stąd procesja wróci do ul. Buskiej, przejdzie ul. Nałęczowską i dalej przez skrzyżowanie z ul. Sobieskiego wejdziemy na plac kościelny gdzie ustawiony będzie ołtarz IV przy którym nastąpi zakończenie procesji około godziny 13.30.

Dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii św. przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 11.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała.

 

 • 21 czerwca – piątek- wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

 • W poniedziałek 17 czerwca zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci rocznicowe na próbę przed procesją Bożego Ciała na godz. 17.00

Można przynosić do Kościoła kwiaty do sypania na procesji.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

         Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek –   od godz. 18.30 do 20.00.

 

 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2019/20. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją obu przedszkoli.

 

 • W okresie wakacyjnym zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną wznowione po wakacjach.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Na zakończenie Nabożeństwa Apel Jasnogórski.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zmarł nasz Parafianin: śp. Józef Walenty Bieguszewski.