Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

 

 • DzisiejszaUroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy  Okres Wielkanocny

 

 • 10 czerwca – poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła

 

 • 11 czerwca – wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

 

 • 13 czerwca – czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • 14 czerwca – piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 

 • W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy obchodzić święto Patrona naszej parafii.  

Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30!!!!!!!

Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

Pragniemy, by był to czas wspólnego świętowania. Dlatego też prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do pomocy przy organizacji pikniku rodzinnego po sumie, mogących poprowadzić zabawy rodzinne. Jest to też okazja, by podzielić się swoimi wypiekami. Chętnych prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem lub kancelarią parafialną.

 • W przyszłą niedzielę – 16 czerwca – podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszam dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej nr. 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 oraz  Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie” przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300, przy ul. Portofino 4 i Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11 jak również zapraszam rodziców z dziećmi i nauczycieli z przedszkoli Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża. Zapraszam rodziców, dzieci i młodzież na tę Mszę św.

 

 • Uroczystości odpustowe poprzedzi wspólnie odprawiane Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. W środę, czwartek i piątek – 12, 13 i 14 czerwca po Mszy św. o godz. 8.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.

 

 • W poniedziałek 10 czerwca 2019 r o godz. 19.00 dyrekcja Szkoły Integracyjnej nr 339 (przy ul. św. Bonifacego 10)  zaprasza na charytatywny koncert szanty pana Marka Majewskiego i pana Mirosława „KOVAL” Kowalewskiego. Koncert ten będzie dedykowany uczniowi III klasy gimnazjum Maksymilianowi Janaszkowi (naszemu byłemu parafianinowi), który od sierpnia 2016r. walczy z nowotworem, a obecnie zmaga się z nawrotem choroby. Wielką szansą dla niego jest zagraniczny lek Pazopanib, który nie jest lekiem refundowanym dla dzieci do 18 roku życia, a miesięczny koszt leczenia to ok. 13 tysięcy złotych – bardzo dużo dla rodziny mającej czwórkę dzieci. Dochód z koncertu zostanie w całości przeznaczony na leczenie Maksymiliana.

 

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

         Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek –   od godz. 18.30 do 20.00.

 

 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2019/20. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją obu przedszkoli.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Na zakończenie Nabożeństwa Apel Jasnogórski.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zmarli nasi Parafianie: śp. Edward Jerzy Lenart i Andrzej Król.