Ogłoszenia parafialne

 • Czwarta Niedziela Wielkanocy

     12 maja 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

 • Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę aby Wierni, którzy nie są związani z tą uroczystością nie uczestniczyli we Mszy św. o godz. 11.00. Tego dnia dzieci pierwszokomunijne przychodzą na Nabożeństwo majowe na godz. 18.15 (obecność obowiązkowa). Po nabożeństwie poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątek pierwszokomunijnych. Od 13 do 18 maja (poniedziałek – sobota) – Biały Tydzień. Dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. w strojach, w których przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 

 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego.

 

 • 13 maja poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • 14 maja – wtorek – Święto św. Macieja Apostoła.

 

 • 16 maja – czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy wiernych do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

 

 • 19 maja – niedziela – o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

W sobotę – 18 maja – o godz. 16.00 odbędzie się dla tych dzieci spotkanie w sali katechetycznej domu zakonnego.

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

         Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek –   od godz. 18.30 do 20.00.

 

 • Przedszkola językowe o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2019/20. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją obu przedszkoli.

 

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc
  w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.