Ogłoszenia parafialne

 • Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

     31 marca 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00  

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do 3 kwietnia.
 • W dniach 1, 2, 3 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa) Msze św.
  z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 19.00.
  Droga Krzyżowa w dni rekolekcyjne będzie odprawiana od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.30. Nauki rekolekcyjne głosi Ojciec Szymon Popławski - dominikanin . Od poniedziałku do środy włącznie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

 • 2 kwietnia – wtorek – w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W spotkaniu będzie uczestniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu.

 

 • 5 kwietnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

 • 6 kwietnia przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

 • W sobotę 6 kwietnia o godz. 13.30 ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa ofiarowana za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Uczestnicy tej Drogi krzyżowej udadzą się z kościoła św. Klemensa na woli (ul. Karolkowa 49) do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, znajdującego się przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Drogę Krzyżową poprzedzi Msza Święta w  intencji prześladowanych za wiarę chrześcijan odprawiona w kościele św. Klemensa o godz. 12.30.

 

 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00

 

 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. około godz. 18.45.

 

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

 

 • W Niedzielę Palmową dnia 14 kwietnia w o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego.  Wśród wykonawców Marta Boberska sopran i Izabela Kopeć mezzosopran.

 

 • Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 13:00-14:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe do Poradni Miłosierdzia.

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje czasem i chciałby pomóc w  przygotowaniu i wydawaniu posiłków w Domu Chleba zapraszamy od godz. 11:30.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 17.00  w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

         Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. 18.30 do 20.00.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Zmarli nasi parafianie: śp. Helena Wanda Piasecka i Stefan Feliks Turkowski