Ogłoszenia parafialne

 • Piąta Niedziela Zwykła

     10 lutego 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00  

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Jutro, 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. O godz. 12.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. dla osób chorych połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przed Mszą św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i szczególna modlitwa w intencji chorych.

 

 • 13 lutego – środa – Po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • 14 lutego – czwartek – święto św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa patronów Europy

 

 • Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 13:00-14:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe do Poradni Miłosierdzia.

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje czasem i chciałby pomóc w  przygotowaniu i wydawaniu posiłków zapraszamy do Domu Chleba w godz. 11.30 - 14.00.

 

 • Kontynuujemy wizyty duszpasterskie naszych Parafian. Wszystkim, którzy nas serdecznie i życzliwie przyjmowali, składamy gorące podziękowania. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami pomodlić się, pobłogosławić wasze mieszkania oraz poznać– chociaż po części –  radości i smutki dnia codziennego. W najbliższym czasie odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Capri 5 i Portofino 2, 6 i 10. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń. Listy informujące o kolędzie zostały już dostarczone parafianom mieszkającym przy powyższych ulicach.  Przypominamy, że podczas wizyt kolędowych nie zbieramy ofiar. Ofiary z racji kolędy można składać w kancelarii parafialnej, drogą bankową lub na tacę w kościele. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 11 lutego o godz. 17.00  w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 18 lutego o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W następną niedziele 17 lutego będziemy zbierać ofiary do puszek na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 • 23 lutego w sobotę zapraszam wszystkich parafian na zabawę karnawałową. Start godz. 20.00. Mile widziane dary stołu.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.  Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. 18.30 do 20.00.

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.