Ogłoszenia parafialne

·       Druga Niedziela Zwykła

     20 stycznia 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00  

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·        Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Dzisiaj – Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd pod patronatem burmistrza dzielnicy Wilanów P. Ludwika Rakowskiego. Wystąpią uczniowie ze szkół i przedszkoli wilanowskich.

 

·        Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka inwestycyjna do puszek na odnowienie i pomalowanie wnętrza  naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

·        Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”.

 

·        21 stycznia – poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

·        23 stycznia – środa – przypada 6 rocznica śmierci śp. JE Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski.

 

·        24 stycznia czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła.

 

·        25 stycznia piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 

·        26 stycznia sobota – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

 

·        W dniach od 22 do 27 stycznia br. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W łączności z obchodami Światowych Dni Młodzieży 2019 w niedzielę 27 stycznia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się Spotkanie Młodych. Start o godzinie 14:00.

 

 

·        27 stycznia – niedzielaw naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Warszawskiego Chóru „POLONIA”

 

·        2 lutegosobota - o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” . Koncert "Śpiewajcie i grajcie Mu..." to nastrojowy wieczór z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Utwory w barwnych aranżacjach przeplatane będą z pełną mądrości i dobrych życzeń staropolską poezją.

 

·        Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

·        Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 13:00-14:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe do Poradni Miłosierdzia.

 

·        Kontynuujemy wizyty duszpasterskie naszych Parafian. W najbliższym czasie kontynuujemy odwiedziny rodzin mieszkających przy ulicy: Egejskiej. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Listy informujące o kolędzie zostały już dostarczone rodzinom mieszkającym przy powyższej ulicy. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą. Przypominamy, że podczas wizyt kolędowych nie zbieramy ofiar. Ofiary z racji kolędy można składać w kancelarii parafialnej, drogą bankową lub na tacę w kościele. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

·        Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 21 stycznia o godz. 17.00  w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

·        Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 21 stycznia o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

         - z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

         Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. 18.30 do 20.00.

 

·        Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

·        Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za każdą złotówkę, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Pordni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Na zakończenie Nabożeństwa Apel Jasnogórski.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·         Zmarli nasi Parafianie śp.: Marek Kowalski vel Kowalczyk i Grzegorz Brzozowski