Ogłoszenia parafialne

 • Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

     18 listopada 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa zaczerpnięte z Psalmu 34 „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Od kilku lat nasza Parafia pochyla się nad osobami bezdomnymi, biednymi, potrzebującymi pomocy. Nikt od nas nie odchodzi głodny, brudny i bez czystego ubrania. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Z tej racji przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz pomocy osobom bezdomnym i najuboższym korzystającym z naszego „Domu Chleba” i „Poradni Miłosierdzia”. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 • W ramach XIII Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Lira” w Warszawie, zapraszam w niedzielę – 18 listopada – na Mszę św. o godz. 9.00. Wystąpi słoweński chór młodzieżowy „Megaron” z katolickiego liceum w Lublanie.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • 20 listopada wtorek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.

 

 • 21 listopada -  środa – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

 • 22 listopada – czwartek – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy.
 • 22 listopada – czwartek -  po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch „Światło – Życie”. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 • 24 listopada – sobota – Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy.

 

 • 25 listopada - niedziela- o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian, którzy w tym roku odeszli do Pana

 

 • 29 listopada – czwartek – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę do Wąwolnicy oraz dziękczynna za 21 lat pracy duszpasterskiej o. Bogusława Horodeńskiego w naszej parafii. Decyzją ojca Generała i jego konsulty został mianowany ekonomem generalnym i zostaje przeniesiony do Rzymu. Po Mszy św. zapraszamy na mały poczęstunek do sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W sobotę - 8 grudnia – podczas Mszy św. o godz. 10.00, nasz diakon Przemysław Śniegowski barnabita, otrzyma z rąk J.E.Ks.Abp. Wacława Depo święcenia kapłańskie. Natomiast - 9 grudnia - o godz. 12.30 ojciec Przemysław Śniegowski odprawi Mszę Prymicyjną. Serdecznie zapraszam na te wyjątkowe wydarzenia parafialne.

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 listopada o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 19 i 26 listopada o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytanew listopadzie 2018 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku.W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

         - z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.
 • Zmarł nasz Parafianin śp.: Mieczysław Boratyn.