Ogłoszenia parafialne

 • Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

     4 listopada 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

                     

 • W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu cierpiących.

      Warunki odpustu zupełnego: spowiedź św., stan łaski uświęcającej,   brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

 • 9 listopada – piątek - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

 • 10 listopada – sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

 

 • W przyszłą niedzielę – 11 listopada – z racji 100.lecia odzyskania niepodległości, o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

 

 • 14 listopada – środa - rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności, Patronki Zgromadzenia Ojców Barnabitów. W środę o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Święty. Czwartek i piątek (15 i 16 listopada) po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiany Różaniec Święty. W sobotę – 17 listopada – o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności.

 

 • W ramach XIII Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „Lira” w Warszawie, zapraszamy na koncert 17 listopada (sobota), który odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Wystąpią chóry z Estonii, Czech i Indonezji. Natomiast w niedzielę – 18 listopada – podczas Mszy św. o godz. 9.00 - wystąpi słoweński chór młodzieżowy „Megaron” z katolickiego liceum w Lublanie.

 

 • 29 listopada – piątek – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę do Wąwolnicy. Po Mszy św. spotkanie uczestników w sali katechetycznej.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych. Następne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12 listopada o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 19,26 listopada o godz. 17.00  w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytanew listopadzie 2018 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku.W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

         - z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury. Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zmarli nasi Parafianie śp.: Wiktor Feluch, Janina Talaczyńska, Helena Górnich, Regina Pietuszko, Andrzej Bem