Ogłoszenia parafialne

 •  Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

     14 października 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30  a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych maryjnych  nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.

 

 • Dzisiejsza niedziela jest XVIII Dniem Papieskim pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa.  Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

 

 • Jutro obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka to utracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie rodziny doświadczone tym bólem.

 

 • 15 października – poniedziałek -  Wspomnienie Św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła.

 

16 października – wtorek -  Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.

 

 

 • 17 października – środa -  Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

 

 • 18 października – czwartek  - Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 

 • 19 października – piątek -  Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika.

 

 • Urząd Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy wraz z Warszawskim Teatrem Muzycznym serdecznie zapraszają mieszkańców na kantatę „Totus Tuus – CałyM Twój” upamiętniającą 40. rocznicę  wyboru Karola Wojtyły na Papieża, która odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w dniu 19 października 2018 roku o godz. 19.30.

 

 • 20 października – sobota – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych. Następne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 22 października o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek 22 października o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

         Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Zbiża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modliwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2018 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2018 roku do listopada 2019 roku. W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przed każdą Mszą św.             

          Złożone ofiary będą przeznaczone na odnowienie i pomalowanie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

 

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

         - z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej.  Wszelkie informacje u o. Tomasz Kubisty.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc
  w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Dziękuję za ofiary pieniężne, żywność, odzież, art. higieniczne,środki chemiczne,środki opatrunkowe, leki. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Poszukujemy zaufanej osoby z okolic Mokotowa i Wilanowa do pracy w charakterze zakrystianina. Kontakt w tej sprawie z o. Proboszczem.

 

 • Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych parafian śp.: Wojciech Jabłoński, Wojciech Góral.