Ogłoszenia parafialne

 • Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

     23 września 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę - 23 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  uroczyście inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30, Polsko-Francuskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej „La Fontaine” przy ul. Wandy Rutkiewicz 2 a także z Przedszkola Nr 56 Wesołe Kubusie przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300 przy ul. Portofino 4, Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11 oraz przedszkoli prowadzonych przez Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła StróżaPo Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.

 

 • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, które w 2019 roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii św., odbędzie się dziś -23 września - po Mszy św. o godz. 11.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

 

 • Przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie III gimnazjum oraz uczniów klas ósmych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 września o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 • 25 września – wtorek -  Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana, Patrona Warszawy. Tego dnia mija także 65. rocznica aresztowania Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski.
 • 27 września – czwartek – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana.

 

 • 28 września – piątek -  Wspomnienie św. Wacława, Męczennika.

 

 • 29 września – sobota -  Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 

 • 7 października – niedziela – o godz. 18.00 serdecznie zapraszam na koncert z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości w wykonaniu Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos Nowickiego. W programie utwory Jana Ignacego Paderewskiego i Fryderyka Chopina.

 

 • W sobotę – 13 października – zostanie zorganizowana pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Koszt – 160 zł. Szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u o. Bogusława lubw kancelarii parafialnej.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • W naszej w parafii od 24 września są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Poszukujemy zaufanej osoby z okolic Mokotowa i Wilanowa do pracy w charakterze zakrystianina. Kontakt w tej sprawie z o. Proboszczem.

 

 • Zasnęła w Panu nasza Parafianka śp.: Elżbieta Emilia Perkowska.