Ogłoszenia parafialne

·       Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

     2 września 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00– dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        3 września – poniedziałek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

 

·        7 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą duszpasterską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

·        8 września – sobota – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 s. Emilia złoży swoją Pierwszą Profesję Zakonną w Zgromadzeniu Córek Bożej Opatrzności. Serdecznie zapraszam wiernych do udziału w tym wydarzeniu.

 

·        W  niedzielę – 9 września – zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św.  o godz. 12.30. Będzie to Msza św. dziękczynna za 30 lat kapłaństwa o. Kazimierza Lorka, którą uświetnią artyści Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

·        W niedzielę - 23 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  uroczyście inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 a także z Przedszkola Nr 56 Wesołe Kubusie przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300 przy ul. Portofino 4 oraz Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11 oraz przedszkoli prowadzonych przez Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.

 

·        Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, które w 2019 roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii św., odbędzie się 23 września po Mszy św. o godz. 11.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

 

·        Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc
w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

·        Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Poszukujemy zaufanej osoby z okolic Mokotowa i Wilanowa do pracy w charakterze zakrystianina. Kontakt w tej sprawie z o. Proboszczem.

 

Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Jerzy Władysław Lipok, Andrzej Szacherski