Ogłoszenia parafialne

 • Trzynasta Niedziela Zwykła

     1 lipca 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,w dni powszednie o godz. 8.00.

 

 • W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna codziennie - od poniedziałku do soboty - w godzinach od 18.30do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.

 

 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.

 

 • 3 lipca – wtorek -  Święto św. Tomasza, Apostoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

 • 5 lipca – czwartek – Wspomnienie św. Antoniego M. Zaccarii, Kapłana, Założyciela Ojców Barnabitów.

 

 • 6 lipca – piątek – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii odwiedzimy z posługą kapłańską.

 

 • 7 lipca – sobota – przypada pierwsza sobota miesiąca.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc
  w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Wydawanie odzieży oraz korzystanie z Poradni Miłosierdzia:

kobiety we wtorki od 8.00 do 12.00

mężczyźni we czwartki od 8.00 do 12.00.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.30.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii: Dom Chleba, Poradnię Miłosierdzia. Bóg wam zapłać za dar waszego serca.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Poszukujemy zaufanej osoby z okolic Mokotowa i Wilanowa do pracy w charakterze zakrystianina. Kontakt w tej sprawie z o. Proboszczem.

 

 • Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy życzę miłego odpoczynku, regeneracji sił oraz szczęśliwych powrotów. Przypominam również o obowiązku niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny Świątyni Pańskiej.

 

 • Zasnął w Panu nasz Parafianin śp.: Krzysztof Michał Pachlewski.