Ogłoszenia parafialne

 • Trzecia Niedziela Zwykła

     21 stycznia 2018

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • W dzisiejszą niedzielę, w naszym kościele o godz. 18.00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

 

 • Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia. Będzie on obchodzony pod  hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą…” (Wj 15,6)

 

 • We wtorek – 23 stycznia – przypada 5. rocznica śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Mszę św. poprzedzi konferencja pt. Prymas Glemp: nowe fakty i nieznane dokumenty wygłoszona w sali konferencyjnej w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17, w godz. 16.30 – 18.30. Wstęp wolny.

 

 • 24 stycznia – środa -  Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

 

 • 25 stycznia – czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 

 • 26 stycznia – piątek – Wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy XVIII Dzień Dialogu z Islamem pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom.

 

 • Za racji ferii zimowych, które w tym roku przypadają od 15 do 28 stycznia, spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych zostało przełożone na drugą niedzielę lutego (11 lutego), po Mszy św. o godz.11.00. W tym czasie nie będzie katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych przy parafii.

                                           

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. W najbliższym czasie odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach: Gubinowska 7 cd., Goplańska 29 cd., Niemirowska 1, Nałęczowska 47, Gubinowska – domki, Goplańska – domki, Jabłonowskiego, Resorowa, Pastewna, Radosna, Nałęczowska 31A, Podgórska, Buska 1, 4, 4A, 5, 6, 7, 7A, 9 i Żegiestowska 1, 3, 5, Jana III Sobieskiego 4, 6, 8, 10, 12, 14 i 16. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń.

         Kolęda to obrzęd błogosławieństwa wiernych w ich domach.  Myślę, że możecie Państwo zwrócić się do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestniczenie w tym szczególnym spotkaniu z księdzem, na którym powinni być obecni wszyscy domownicy.
W czasie tej wizyty kapłan będzie modlił się wspólnie z Państwem, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty Krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich naszych Parafian bez względu na orientację polityczną czy wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami, ale także chcielibyśmy cieszyć się Waszymi radościami i sukcesami. Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat Państwa roli w życiu rodziny parafialnej.

         Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na spłatę zaciągniętych długów na budowę naszego kościoła, mogą to uczynić składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe. Serdecznie proszę wszystkich Parafian o ofiarność, która będzie świadectwem współodpowiedzialności za nasz kościół.

         Przed wizytą duszpasterza należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem ( świece, wodę i kropidło można nabyć w kancelarii parafialnej).

 

 • Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych  i bezdomnych z naszej parafii.  

Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.

 

 • Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

 

 • 31 stycznia – środa – o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum oraz dla uczniów szkół średnich, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu. Kolejne spotkania dla tej grupy odbędą się: 7 i 28 lutego, 7 i 21 marca, 11 i 25 kwietnia 2018 roku.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.