Ogłoszenia parafialne

 • Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

     31 grudnia 2017

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dziś, w ostatni dzień roku 2017, po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

 

 • 1 stycznia 2018 roku – poniedziałek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

 

 • 2 stycznia – wtorek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

 

 • 5 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

 • 6 stycznia – sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.
 • Serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30, celebrowaną przez Nuncjusza Apostolskiego Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, dziekana korpusu dyplomatycznego.

     Oprawę muzyczną podczas sprawowanej Eucharystii zapewni   Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kredę i kadzidło do oznaczenia drzwi naszych mieszkań, na których wypisujemy litery C+M+B oraz bieżący rok.

 

 • 21 stycznia 2018 roku – niedziela – w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

                                           

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Od 2 stycznia 2018 roku rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. W najbliższym czasie odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach: Królowej Marysieńki – domki od 23 do 29C oraz Królowej Marysieńki  21, 31 i 33. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń.

         Kolęda to obrzęd błogosławieństwa wiernych w ich domach.  Myślę, że możecie Państwo zwrócić się do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestniczenie w tym szczególnym spotkaniu z księdzem, na którym powinni być obecni wszyscy domownicy. W czasie tej wizyty kapłan będzie modlił się wspólnie z Państwem, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty Krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich naszych Parafian bez względu na orientację polityczną czy wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami, ale także chcielibyśmy cieszyć się Waszymi radościami i sukcesami. Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat Państwa roli w życiu rodziny parafialnej.

         Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na spłatę zaciągniętych długów na budowę naszego kościoła, mogą to uczynić składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe. Serdecznie proszę wszystkich Parafian o ofiarność, która będzie świadectwem współodpowiedzialności za nasz kościół.

         Przed wizytą duszpasterza należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem ( świece, wodę i kropidło można nabyć w kancelarii parafialnej).

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

 • Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych  i bezdomnych z naszej parafii.  

Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.

 • Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

 

 • W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  we wtorek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.20 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestnw niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 20 maja 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Danuta Helena Wilary, Jan Idziński, Teresa Wołłodko-Szymczak.