Ogłoszenia parafialne

·       Trzecia Niedziela Adwentu

     17 grudnia 2017

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 6.30, 8.00 i 18.00

W sobotę: 6.3, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Trwa liturgiczny okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia. W niedziele o godz. 6.30 są śpiewane Godzinki o NMP. W dni powszednie Roraty o godz. 6.30 a o godz. 6.15 są śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po Roratach zapraszam dzieci do Domu Chleba na poczęstunek. W okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

·        Bardzo proszę o podanie adresów osób samotnych, potrzebujących pomocy dziś - do zakrystii lub w poniedziałek do kancelarii parafialnej.

 

·        W kościele lub w kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

·        16 grudnia – sobota – rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

 

·        Od Trzeciej Niedzieli Adwentu – 17 grudnia - w kościele są wystawione kosze oraz przygotowane serduszka na choince na świąteczne paczki i na artykuły spożywcze dla osób ubogich, rodzin wielodzietnych, dla matek samotnie wychowujących dzieci i innych parafian żyjących
w biedzie.

 

·        W Czwartą Niedzielę Adwentu – 24 grudnia – przypada Wigilia. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00, po której kapłani i wierni połamią się opłatkiem i złożą sobie życzenia.

 

·        W Wigilię – 24 grudnia – tradycyjnie organizujemy Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, biednych i bezdomnych w Domu Chleba o godz. 16.00.

 

·        25 grudnia (poniedziałek) – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 

·        26 grudnia (wtorek) – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

 

·       Można jeszcze składać kartki z wypominkami rocznymi. Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Bardzo Was proszę o złożenie ofiary na wykonanie chrzcielnicy w  naszym Kościele. Bóg zapłać za dar Serca.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

                                           

·        Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz.  od 18.30 do 20.00.

 

·        Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  we wtorek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.20 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 20 maja 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych  i bezdomnych z naszej parafii.  

Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.

Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery, przyprawy i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.