Ogłoszenia parafialne

·       Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

     12 listopada 2017

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz dziesiąty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na rzecz prześladowanych Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

O godz. 16.00 Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

O godz. 18.00 -  w naszym kościele odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Karola Radziwonowicza – fortepian oraz Orkiestry SINFONIA VIVA pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

 

·        13 listopada – poniedziałek -  Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.

Po wieczornej Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

  • 15 listopada – środa - rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności, Patronki Zgromadzenia Ojców Barnabitów. W środę o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Święty. Czwartek i piątek (16 i 17 listopada) po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiany Różaniec Święty. W sobotę – 18 listopada – o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Opatrzności.

 

·        17 listopada – piątek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.

 

·        18 listopada – sobota -  Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.

 

·       Miesiąc listopad, jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.

Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2017 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2017 roku do listopada 2018 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2017 roku do listopada 2018 roku.

W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

         Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym  odczytaniem nazwisk.

Bardzo Was proszę o złożenie ofiary na wykonanie chrzcielnicy w  naszym Kościele. Bóg zapłać za dar Serca.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.                                          

·        Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        W naszej w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz.  od 18.30 do 20.00.

 

·        Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  we wtorek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.20 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 20 maja 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        22 listopada – środa – o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum oraz dla uczniów szkół średnich, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu. Kolejne spotkania dla tej grupy odbędą się: 6 i 20 grudnia.

 

·        29 listopada – środa – o godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.

 

·        Od 11 listopada rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych  i bezdomnych z naszej parafii.  

Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.

Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery, przyprawy i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnął w Panu nasz Parafianin śp.: Jerzy Wojciech Stelmaszczyk.