Ogłoszenia parafialne

·       Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

     17 września 2017

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.00, uroczyście Inaugurujemy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2017/2018. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 a także z Przedszkola Nr 56 Wesołe Kubusie przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300 przy ul. Portofino 4, Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11, z Polsko-Francuskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej La Fontaine przy ul. Wandy Rutkiewicz 2 oraz z Przedszkola Językowego „Dzieciątka Jezus” i „Anioła Stróża”.

 

Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w sali katechetycznej domu zakonnego spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które w 2018 roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Informuję, że katecheci, którzy uczą dzieci w szkołach nie decydują o miejscu przygotowania i przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. O tym decyduje ksiądz proboszcz miejsca zamieszkania dziecka.

 

·        18 września – poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

·        20 września – środa – Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

·        20 i 27 września – środa – o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum oraz dla uczniów szkół średnich, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu.

 

·        21 września – czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie.

Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

·        22 września – piątek – o godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa II-roczna.

 

·        23 września – sobota – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, Kapłana.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        Od 18 września - w parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz.  od 18.30 do 20.00.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        W związku z powtarzającymi się przypadkami dokonywania oszustw metodą na tzw. „wnuczka”, „kuzyna” lub „policjanta” Komisariat Policji Warszawa Wilanów zwraca się z uprzejmą prośbą do Parafian o zachowanie ostrożności szczególnie przez osoby starsze. Coraz częściej pojawiają się nowe sposoby wyłudzania pieniędzy. Apelujemy o zachowanie daleko idącej ostrożności. Przy okazji podajemy do wiadomości, że funkcjonariusze Policji jak również innych instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców nigdy nie zwracają się o udostępnienie pieniędzy na rzecz podejmowanych przedsięwzięć.