Ogłoszenia parafialne

·       Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

     10 września 2017

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Dziś o godz. 16.00 - Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

 

·        12 września – wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

 

  • 13 września – środa – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 procesja z lampionami i z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

·        14 września – czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

·        15 września – piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

·        16 września – sobota – Wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa.

 

·        W przyszłą sobotę – 16 września br. – w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się dzień skupienia w ramach dwudniowych uroczystości odpustowych, na który zapraszamy wszystkich Ofiarodawców i wiernych. Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.00 – konferencja na  temat „Opatrzność Boża w świetle Pisma Świętego”, którą wygłosi
ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski. O godz. 12.00 – Msza św., po której nastąpi składanie osobistych Aktów Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej.

 

·        W przyszłą niedzielę - 17 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 a także z Przedszkola Nr 56 Wesołe Kubusie przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300 przy ul. Portofino 4 oraz Przedszkola Nr 427 przy
ul. Radosnej 11.

Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w sali katechetycznej domu zakonnego spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które w 2018 roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Informuję, że katecheci, którzy uczą dzieci w szkołach nie decydują o miejscu przygotowania i przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. O tym decyduje ksiądz proboszcz miejsca zamieszkania dziecka.

 

·       Wy dawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęła w Panu nasza Parafianka śp.: Teodozja Aniela Puchalska. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym w poniedziałek – 11 września – o godz. 13.00. O godz. 12.00 będzie odmawiany Różaniec św.  za Zmarłą.