Ogłoszenia parafialne

·       Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

     27 sierpnia 2017

 

Msze święte w niedzielę:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do czwartku: godz. 7.00 i 18.00

Piątek – 1 września – godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        W sierpniu nie ma Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,
w dni powszednie o godz. 8.00.

 

·        W niedzielę, 6 sierpnia br. podczas Mszy św. o godz. 13.00 o. Kazimierz M. Lorek, dziekan dekanatu wilanowskiego dokonał wprowadzenia w obowiązki proboszcza parafii św. Bonifacego w Warszawie, o. Egidiusza Jarosława Włodarczyka OFM na miejsce ustępującego, dotychczasowego proboszcza o. Franciszka Zienkiewicza OFM.

         Odchodzi także z funkcji proboszcza parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie, ks. Bogusław Binda MIC, który przepracował w tej parafii 12 lat. W środę, 23 sierpnia br., podczas Mszy św. o godz. 18.00, dziekan o. Kazimierz M. Lorek podziękował ks. Bogusławowi za jego wieloletnią pracę i duszpasterskie zaangażowanie. Nowy proboszcz, ks. Marek Otolski MIC, zostanie wprowadzony w swoje obowiązki przez dziekana wilanowskiego w niedzielę, 3 września.

 

·        28 sierpnia – poniedziałek – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.

 

·        29 sierpnia – wtorek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

·        1 września – piątek – Wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej. W tym dniu obchodzimy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za poległych
w obronie naszej Ojczyzny.

 

·        2 września przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

·        W czasie wakacji są zawieszone spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną wznowione po wakacjach.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Andrzej Jacek Walenciak, Marek Piotr Bedyński, Lech Zenon Karpowicz.