Ogłoszenia parafialne

·       Jedenasta Niedziela Zwykła

     18 czerwca 2017

 

Msze święte w niedzielę:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 8.00.

 

·        Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie  w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

 

·        W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa ku czci Patrona św. Antoniego M. Zaccarii.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszam dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 oraz  Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie” przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300, przy ul. Portofino 4 i Przedszkola Nr 427 przy ul. Radosnej 11 jak również zapraszam rodziców z dziećmi i nauczycieli z przedszkoli Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża.  Zapraszam rodziców, dzieci i młodzież na tę Mszę św.

O godz. 12.30 – uroczysta suma. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się po Mszy św. na wspólne świętowanie i poczęstunek.

Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. 

 

·        19 czerwca – poniedziałek – o godz. 19.00 zapraszam na kolejny koncert Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

·        21 czerwca – środa -  Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

 

·        23 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

·        24 czerwca – sobota -  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęła w Panu nasza Parafianka śp.: Barbara Janina Głębicka.

 

·        Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie  czynna codziennie (oprócz wtorków) w godz.: od 9.30 do 10.30 i od 18.30 do 19.30.