Ogłoszenia parafialne

·        Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

     28 maja 2017

 

Msze święte w niedzielę:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

·        Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, będą odprawiane codziennie  w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

 

·        Dziś, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

O godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II -„Nie lękajcie się”. Wystąpi Warszawski Chór POLONIA im. Ignacego Jana Paderewskiego, pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego i akompaniamentem Joanny Gonery. Chór poprowadzi również oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 17.00.

 

·        29 maja – poniedziałek – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

 

·        31 maja – środa – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

·        1 czerwca – czwartek -  Wspomnienie św. Justyna, Męczennika. Tego dnia będziemy się modlić za wszystkie dzieci z racji Dnia Dziecka.

 

·        2 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

·        3 czerwca – sobota- Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Po wieczornej Mszy św., o godz. 19.00 rozpocznie się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

·        W przyszłą niedzielę - 4 czerwca – będziemy obchodzić X Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem   Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Tradycyjnie przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        14 czerwca – środa – po wieczornej Mszy św. - o godz. 18.30 –zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę przed procesją podczas Uroczystości Bożego Ciała.

·        15 czerwca – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii św. przychodzą w tunikach na Mszę św. o godz. 11.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała. Po procesji tuniki przynosimy do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

O godz. 13.00 odbędzie się w naszym kościele koncert mozartowski w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

·        18 czerwca – niedziela - w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Patrona św. Antoniego M. Zaccarii. Poprzedzi ją wspólnie odprawiane Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

W środę i piątek – 14 i 16 czerwca po Mszy św. o godz. 8.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. W sobotę – 17 czerwca –wystawienie najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

·        19 czerwca – poniedziałek – o godz. 19.00 zapraszam na kolejny koncert Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

·        Kalendarium spotkań dla młodzieży, która w tym roku otrzyma sakrament bierzmowania.

*31 maja – środa – o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – (grupa drugoroczna).

*7 czerwca – środa - godz. 19.00 próba liturgii i śpiewu. Spotkanie w kościele razem ze świadkami.

*9 czerwca – piątek – godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź przed bierzmowaniem.

*10 czerwca sobota – podczas Mszy św. o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Piotr Jarecki udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.

 

·        W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Grzegorz Ireneusz Jaszczur, Andrzej Stefan Raczyński.

 

·        Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie  czynna codziennie (oprócz wtorków) w godz.: od 9.30 do 10.30 i od 18.30 do 19.30.