Ogłoszenia parafialne

 • Piąta Niedziela Wielkanocy

     14 maja 2017

 

Msze święte w niedzielę:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

 • Dziś – niedziela – o godz. 16.00 Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

O godz. 18.00 spotkanie w dolnej sali katechetycznej z Rodzicami młodzieży, która w tym roku otrzyma sakrament bierzmowania.

 

 • 16 maja – wtorek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii. Msze św. o godz. 7.00. 8.00 i 18.00. Główne obchody tej uroczystości będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.  Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz zostanie odprawiona w sanktuarium tego dnia o godz. 18.00.

 

 • 17 maja – środa – o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – (grupa drugoroczna).

 

 • 21 maja – niedziela – podczas Mszy św. o godz. 11.00  dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 

 • 28 maja – o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę27 maja – o godz. 16.00 spotkanie i spowiedź dla tych dzieci.

 

 • 4 czerwca – niedziela – będziemy obchodzić X Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii zostanie uformowana uroczysta procesja
  z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Tradycyjnie przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Kalendarium spotkań dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców:

14 maja - niedziela

         godz. 11.00 – Msza św. dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych,     podczas której dzieci zostaną przedstawione Wspólnocie parafialnej

         godz. 12.00 – spotkanie z Rodzicami w sali katechetycznej domu zakonnego.

         15 maja - poniedziałek - godz. 16.30

         *  spotkanie dla obu grup – przygotowanie do spowiedzi św.

         17 maja - środa - godz. 16.30

         * spotkanie dla obu grup – przygotowanie do spowiedzi św.

         19 maja - piątek - godz. 19.00

         * spotkanie katechetyczne z Rodzicami i chrzestnymi Rodzicami   połączone z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania

         20 maja - sobota - godz. 9.00-13.00 - dzień skupienia dla dzieci w Parafii.

 

 • Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Eugeniusz Henryk Strzelecki, Danuta Maria Modzelowska.