Ogłoszenia parafialne

·        Czwarta Niedziela Wielkanocy

     7 maja 2017

 

Msze święte w niedzielę:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

·        8 maja – poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

·        8 maja – poniedziałek - o godz. 19.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania - (grupa pierwszoroczna).

 

·        10 maja – środa - o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania - (grupa drugoroczna).

 

·        13 maja – sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Po wieczornej Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

 

·        14 maja – niedziela – o godz. 18.00 spotkanie w dolnej sali katechetycznej z Rodzicami młodzieży, która w tym roku otrzyma sakrament bierzmowania

 

·        21 maja – niedziela – podczas Mszy św. o godz. 11.00  dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 

·        28 maja – o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę27 maja – o godz. 16.00 spotkanie i spowiedź dla tych dzieci.

 

·        W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

Kalendarium spotkań dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców:

·        8 maja – poniedziałek – godz. 16.30

* spotkanie dla obu grup

* po katechezie przymiarka i odbiór tunik pierwszokomunijnych przez rodziców – ofiarę za wypożyczenie tunik prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u ks. Przemka

·        10 maja - środa– godz. 16.30

*  spotkanie dla obu grup

* po katechezie przymiarka i odbiór tunik pierwszokomunijnych przez rodziców – ofiarę za wypożyczenie tunik prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u ks. Przemka

·        14 maja - niedziela

         godz. 11.00 – Msza św. dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych,         podczas której dzieci zostaną przedstawione Wspólnocie parafialnej

         godz. 12.00 – spotkanie z Rodzicami w sali katechetycznej domu  zakonnego

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·        Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

·        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.