Ogłoszenia parafialne

·        Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

     22 maja 2016

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

  

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.      

 

·        Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

·        Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. W dni powszednie można to zrobić w kancelarii parafialnej a w niedziele, po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

·        Kontynuujemy nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336.

 

·        Przedszkola Językowe Ojców Barnabitów ,,Dzieciątka Jezus” ul. Jana III Sobieskiego 15 i ,,Anioła Stróża” ul. Mariana Smoluchowskiego 1 prowadzą zapisy dla dzieci wieku 3-6 lat do przedszkola na rok szkolny 2016/2017. Wszystkie maluszki  od 1 roku do 3 lat zapraszamy do grup żłobkowych.

 

·        Nasza parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, do Krakowa. Cena pakietu pielgrzyma, czyli: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma, wynosi 790 zł. Zapisy i informacje w kancelarii i u o. Bogusława.

 

·        Dzięki Wam udało nam się zebrać ponad 140 miejsc dla uczestników ŚDM. Bardzo dziękujemy! Wielki apel do jeszcze niezdecydowanych o otworzenie serc i drzwi Waszych domów dla młodych przybyszów. Potrzebujemy jeszcze miejsc.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, rozpoczął się kurs języka angielskiego dla młodzieży i rodzin, które przyjmą uczestników Światowych Dni Młodzieży. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 maja (poniedziałek) o godz. 19.00.

W niedzielę - 12 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z rodzinami, które zadeklarowały przyjęcie młodzieży na ŚDM.

 

·        Dziś – 22 maja – podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

         Godz. 18.15 nabożeństwo majowe dla tych dzieci (obecność    obowiązkowa), po nabożeństwie poświęcenie i wręczenie dzieciom   pamiątek pierwszokomunijnych .

         Biały Tydzień – 23 - 27 maja – (poniedziałek – sobota)

         * dzieci codziennie przychodzą na Mszę św. w tunikach, w których   przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci w tunikach      pierwszokomunijnych biorą udział w procesji w Uroczystość Bożego     Ciała – 26 maja 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        24 maja – wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

 

·         26 maja – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem i skieruje się do skrzyżowania ul. Sobieskiego z  ul. Nałęczowską. Następnie skręca w prawo w ul. Buska i dochodzi do ul. Goplańskiej dalej Pastewnej i Resorowej. Resorową dochodzi do Goplańskiej skręca w lewo w Goplańską, którą dochodzi do ul. Sobieskiego. Ulicą Sobieskiego dojdzie do skrzyżowania z ul. Nałęczowską i uda się na plac przed kościołem. Tu nastąpi zakończenie procesji.

 

·        W przyszłą niedzielę - 29 maja – o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę28 maja – o godz. 16.00 spotkanie i spowiedź dla tych dzieci.

 

·        5 czerwca będziemy obchodzili IX Święto Dziękczynienia pod hasłem Chrzest Darem Miłosierdzia. W ten sposób wyrazimy nasze dziękczynienie Bożej Opatrzności za 1050. rocznicę Chrztu Polski, przeżywany aktualnie Jubileusz Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Kolbego – wielkiego świadka miłosierdzia, którego relikwie zostaną umieszczone w Świątyni Opatrzności Bożej. Procesja wyruszy o godz. 8.00 z Placu Piłsudskiego. Przy kościele św. Antoniego Marii Zaccarii -Ojców Barnabitów  około godz. 11.00 uformuje się procesja, do której dołączą biskupi, kapituły i zaproszeni goście oraz wierni i udadzą się do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski. Z tej racji nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00.

         Z okazji Święta Dziękczynienia, tego dnia przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu, za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

 

·        Wspólnota Ruch „Światło-Życie” działająca w naszej parafii serdecznie zaprasza na rekolekcje w Gorcach w dniach od 5 do 21 sierpnia.  Zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny do przeżycia razem z nami tych pięknych rekolekcji letnich. Wszelkie informacje u o.Tomka Więcha.

 

·        W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

·       Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·       W każdy czwartek o godz. 19.15 spotkanie Ruchu „Światło – Życie”
w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        W trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja połączona z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło -  Życie”.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów
i kandydatów na ministrantów.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Zygmunt Moczulski, Genowefa Kocyk.

 

·        W miesiącu lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

 

·        Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie  czynna codziennie (oprócz wtorków) w godz.: od 9.00 do 10.00 i od 18.30 do 19.30.