Ogłoszenia parafialne

·        Szósta Niedziela Wielkanocy

1 maja 2016

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

  

·       Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·        Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

 

·        Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. W dni powszednie można to zrobić w kancelarii parafialnej a w niedziele, po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

·        Kontynuujemy nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336.

 

·        Przedszkola Językowe Ojców Barnabitów ,,Dzieciątka Jezus” ul. Jana III Sobieskiego 15 i ,,Anioła Stróża” ul. Mariana Smoluchowskiego 1 prowadzą zapisy dla dzieci wieku 3-6 lat do przedszkola na rok szkolny 2016/2017. Wszystkie maluszki  od 1 roku do 3 lat zapraszamy do grup żłobkowych.

 

·        2 maja – poniedziałek – Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

 

·     3 maja – wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej  Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00,       12.30, 17.00 i 19.00. O godz. 18.00 wysłuchamy MSZY   KORONACYJNEJ KV 317 (C-dur) W.A.Mozarta w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu „MAZOWSZE.

·        4 maja – środa – Wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

 

·        6 maja - piątek -  Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługa kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

·        7 maja przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

·        Spotkanie z rodzinami, które przyjmą pielgrzymów na ŚDM odbędzie się 8 maja – niedziela – o godz. 19.00. Zostały nam przydzielone grupy z Tajwanu, Indii, Szwajcarii, Brazylii, Peru, Kolumbii i Meksyku.

Około godz. 20.30 zapraszamy na projekcje filmu – KINO LETNIE w PARAFII.

 

·        Nasza parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, do Krakowa. Cena pakietu pielgrzyma, czyli: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma, wynosi 790 zł. Zapisy i informacje w kancelarii i u o. Bogusława.

 

·        Dzięki Wam udało nam się zebrać ponad 140 miejsc dla uczestników ŚDM. Bardzo dziękujemy! Wielki apel do jeszcze niezdecydowanych o otworzenie serc i drzwi Waszych domów dla młodych przybyszów. Potrzebujemy jeszcze miejsc.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, rozpoczął się kurs języka angielskiego dla młodzieży i rodzin, które przyjmą uczestników Światowych Dni Młodzieży. Kolejne spotkanie odbędzie się 9 maja (poniedziałek) o godz. 19.00.

 

·        Nasza parafia organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Warmii – Gietrzwałd, Święta Lipka, Stoczek i Krosno. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: od 21 do 22 maja. Koszt 250,00 zł. Zostało 5 ostatnich miejsc. Prosimy o kontakt z kancelarią i o. Bogusławem.

 

·        5 czerwca będziemy obchodzili kolejny raz Święto Dziękczynienia. Przy kościele św. Antoniego Marii Zaccarii, około godz. 11.00 uformuje się procesja udająca się do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Dołączą do niej księża biskupi, przedstawiciele kapituł i zaproszeni goście. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  w poniedziałek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 22 maja 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        29 maja – niedziela - o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę28 maja – o godz. 16.00 spotkanie i spowiedź dla tych dzieci.

 

·        W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

·       Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00 i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

 

·        W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·       W każdy czwartek o godz. 19.15 spotkanie Ruchu „Światło – Życie”
w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        W trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja połączona z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło -  Życie”.

 

·        Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

·        W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów
i kandydatów na ministrantów.

 

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

·        Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych

·        Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

·        Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

·        Zasnęła w Panu nasza Parafianka śp.: Halina Krulikowska.