Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Adwentu
29 listopada 2015

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

• Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 6.45 - Roraty, 8.00 i 18.00
W sobotę: 6.45 - Roraty, 12.00 i 18.00 – niedzielna. W okresie Adwentu, w dni powszednie, nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

• Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia. W niedziele o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o NMP. W dni powszednie Roraty o godz. 6.45 poprzedzone Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.15. Po Roratach serdecznie zapraszam dzieci do Domu Chleba na gorącą czekoladę.

• Kontynuujemy nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni
i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

• Nasza parafia przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. Przybędzie do nas ponad 300 uczestników. Będziemy potrzebowali dla nich miejsc do spania w naszych rodzinach. W związku z tym w kościele zostały wyłożone formularze. Wszystkich chętnych prosimy
o wypełnienie i przyniesienie ich do kancelarii. Mamy nadzieję, że nie zabraknie w naszej parafii miejsc dla naszych gości.
Zapraszamy młodzież z naszej parafii do włączenia się w to dzieło oraz do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie razem z naszą parafią.
• 4 grudnia – pierwszy piątek miesiąca – modlitwa i adoracja w intencji ŚDM po Mszy św. o godz. 18.30.
• 6 grudnia – niedziela – młodzież (wolontariusze) zbiera formularze zgłoszeniowe na noclegi.
• 13 grudnia –niedziela – o godz. 18.15 – spotkanie w sali katechetycznej domu zakonnego na temat ŚDM.

• Od Pierwszej Niedzieli Adwentu – 29 listopada – rozpoczniemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.
Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.
Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

• 30 listopada – poniedziałek – Święto św. Andrzeja Apostoła. Msze św.
o godz. 6.45, 8.00 i 18.00.

• W kancelarii parafialnej można nabyć opłatki do życzeń świątecznych. Od 30 listopada (poniedziałek) do mieszkań naszych Parafian będą roznoszone opłatki przez upoważnione osoby z naszej Parafii, zaopatrzone w odpowiednie identyfikatory. Opłatki będą roznoszone codziennie, oprócz niedziel, od godz. 18.00 do 21.00.

• 3 grudnia – czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.

• 4 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

• 5 grudnia – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.
O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Mszę św. w Intencji Wspólnoty Różańcowej o. Kazimierz odprawi tego dnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

• 8 grudnia – wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.45, 8.00 i 18.00. O godzinie 12.00 – Godzina łaski – połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

• Od 1 grudnia 2015 roku rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny Parafian. W najbliższym czasie odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicach: Cypryjska, Tyrreńska, Adriatycka, Sueska, Rabarbarowa, Śródziemnomorska 11, Messyńska, Królowej Marysieńki – domki, Jabłonowskiego – domki, Gubinowska – domki, Radosna 4
i Resorowa. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń.
Kolęda to obrzęd błogosławieństwa całej rodziny w jej domu i dlatego prosimy o obecność wszystkich jej członków. Myślę, że możecie Państwo zwrócić się także do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu.
W czasie tej wizyty kapłan będzie wspólnie modlił się z całą rodziną, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich parafian bez względu na orientację polityczną czy nawet wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami ale także chcielibyśmy cieszyć się waszymi radościami i sukcesami.
Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat konkretnej roli danej osoby w życiu rodziny parafialnej.
Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na spłatę zaciągniętych długów na budowę kościoła mogą to uczynić w naszym kościele składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe. Proszę więc wszystkich Parafian o ofiarność płynącą z wiary.
Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem ( świece i wodę z kropidłem można nabyć w kancelarii parafialnej). Wizyty duszpasterskie odbywają się w godz. od 17.00 do 22.00.

• Można jeszcze składać kartki z wypominkami rocznymi. Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.
Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

• Spotkanie z młodzieżą ze szkół średnich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) – 8 grudnia – wtorek – godz. 19.00.

• Spotkanie z młodzieżą z klas trzecich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) – 9 grudnia – środa - godz. 19.00.

• W listopadzie i Adwencie sakrament Chrztu św. będzie udzielany tylko
w wyjątkowych sytuacjach.

• W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

• Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.
Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.
Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania.
Rodzice dzieci szkół prywatnych, w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się z o. proboszczem.
Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 15 maja 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

• Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 60% ofiarowanego daru.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• W każdy czwartek o godz. 19.15 spotkanie Ruchu „Światło – Życie”
w sali dolnej domu zakonnego.

• W trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja połączona z modlitwą o wyzwolenie z nałogów
i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

• Wspólnoty Różańcowe:
W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.
O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:
Godz. 18.00 – Msza św.
Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.
Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

• W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów
i kandydatów na ministrantów. Nowych chętnych do służby liturgicznej ołtarza serdecznie zapraszamy.

• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

• Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Jerzy Tadeusz Michałowski.