Ogłoszenia parafialne

 • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2015

 

Msze święte w niedziele:

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Kontynuujemy nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni
  i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii.

 

 • Bardzo dziękujemy za składane ofiary na łaźnię i infirmerię dla bezdomnych. Do tej pory do puszek zebraliśmy: 8 listopada - 5.065 zł, natomiast 15 listopada - 6.300 zł. Przy gablotach są wyłożone koperty
  z numerem bankowym parafii.

 

 • Nasza parafia przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. Przybędzie do nas ponad 300 uczestników. Będziemy potrzebowali dla nich miejsc do spania w naszych rodzinach. W związku z tym w kościele zostały wyłożone formularze. Wszystkich chętnych prosimy
  o wypełnienie i przyniesienie ich do kancelarii. Mamy nadzieję, że nie zabraknie w naszej parafii miejsc dla naszych gości.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach: wolontariuszy, znających języki obce, mających doświadczenia organizacyjne zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dziś - 22 listopada –
o godz. 18.15
, w dolnej salce domu zakonnego.

Zapraszamy młodzież z naszej parafii do włączenia się w to dzieło oraz do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie razem z naszą parafią.

 

 • 24 listopada – wtorek – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy.

 

 • 28 listopada – sobota – o godz. 19.00 zostanie zorganizowana zabawa „andrzejkowa” w dolnej sali domu zakonnego. Zapraszamy młodzież, rodziny i tych wszystkich, którzy chcą wziąć udział we wspólnej radości.

 

 • Przyszła niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia. W niedziele o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o NMP. W dni powszednie Roraty o godz. 7.00.

 

 • W kancelarii parafialnej można nabyć opłatki do życzeń świątecznych. Od 30 listopada (poniedziałek) do mieszkań naszych Parafian będą roznoszone opłatki przez upoważnione osoby z naszej Parafii, zaopatrzone w odpowiednie identyfikatory. Opłatki będą roznoszone codziennie, oprócz niedziel, od godz. 18.00 do 21.00.

 

 • Od Pierwszej Niedzieli Adwentu – 29 listopada – rozpoczniemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.

Posiłki będą wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.

Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

 

 • Od 30 listopada 2015 roku rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny Parafian. Zaczniemy od mieszkańców osiedla „Związkowiec”. Wizyty kolędowe w tym roku kalendarzowym są zaplanowane od
  30 listopada do 19 grudnia i od 29 do 30 grudnia br.
  O szczegółowym programie wizyt duszpasterskich zostaniecie Państwo poinformowani listem.

 

 • Można jeszcze składać kartki z wypominkami rocznymi. Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • Spotkanie z młodzieżą ze szkół średnich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) – 8 grudnia – wtorek – godz. 19.00.

 

 • Spotkanie z młodzieżą z klas trzecich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) – 9 grudnia – środa - godz. 19.00.

 

 • W listopadzie i Adwencie sakrament Chrztu św. będzie udzielany tylko
  w wyjątkowych sytuacjach.

 

 • W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania.

Rodzice dzieci szkół prywatnych, w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się z o. proboszczem.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 15 maja 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
  i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 60% ofiarowanego daru.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • W każdy czwartek o godz. 19.15 spotkanie Ruchu „Światło – Życie”
  w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • W trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja połączona z modlitwą o wyzwolenie z nałogów
  i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów
  i kandydatów na ministrantów. Nowych chętnych do służby liturgicznej ołtarza serdecznie zapraszamy.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Urszula Bronisława Małecka, Jerzy Józef Brywczyński.