Ogłoszenia parafialne

 • Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

18 października 2015

 

 

Msze święte w niedziele:

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Kontynuujemy nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni
  i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię
  i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.

Różaniec, który „opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne”.

Tak rozumiana modlitwa różańcowa odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabiera głębszego znaczenia. Różaniec „jest praktyką pobożną, która bierze początek od świętej liturgii i która – jeśli jest spełniana zgodnie ze swoim duchem – z natury swej prowadzi do liturgii, chociaż jej próg nie zostaje jakby przekroczony”.

Za odmówienie jednej części różańca ( 5 tajemnic) w kościele lub
w kaplicy publicznej a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy
w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki: pięć dzieciątek odmówić
w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyka miejscową.

 

 • W dzisiejszą niedzielę – 18 października – Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Misyjny, którego hasłem będą słowa Miłosierdzie Boże dla całego świata.

 

 • 19 października – poniedziałek – przypada 31. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego na Żoliborzu. Rozpoczną się o godz. 17.00 koncertem pieśni sakralnych
  w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Chóru Teatru Wielkiego w Warszawie. Po koncercie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Michała Janochy.

 

 • 20 października – wtorek - Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana.

 

 • 21 października – środa – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

 

 • 22 października – czwartek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

 

 • Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani w dekanacie wilanowskim rozpocznie się 21 października (środa) w Parafii św. Tadeusza Mszą św. o godz. 18.00. Następnie w Parafii NMP Królowej Wyznawców zostanie odprawiona Msza św. o godz. 21.00 a po niej czuwanie nocne do godz. 8.00.

 

 • W ramach XI Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego zapraszamy na koncert 24 października (sobota), który odbędzie się w naszym kościele. Wystąpią: „Dolce Canto” Chór Białoruskiego Uniwersytetu Pedagogicznego z Białorusi, Komorni Zbor Orfej ze Słowenii, polski Chór Harmonia z Łukowa i Kameralny Dziewczęcy Chór im M.W. Łysenki z Ukrainy.

 

 • W najbliższą sobotę 24 października, w związku z koncertem, różaniec odmówimy przed Mszą św. o 17.30.

 

 • W tym roku nasze przedszkole, „Dzieciątka Jezus" obchodzi dziesiątą rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji dzieci, rodzice i nauczyciele przygotowali wspaniały cykl jubileuszowych imprez. Na terenie przedszkola już jest do obejrzenia wystawa pt. ,,10 lat minęło..", odbył się też  ,,Bieg Skarbów", w którym udział wzięli rodzice i dzieci - i we wrześniowe sobotnie przedpołudnie  biegli co sił w nogach aż do Świątyni Bożej Opatrzności. 27 października o godzinie 13.30 wraz z zaproszonymi dostojnymi gośćmi obejrzeć będzie można program artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków a także  pokaz najsłynniejszego polskiego iluzjonisty. Będzie także można wziąć udział w loterii i wygrać cenny sprzęt sportowy oraz  kupony upominkowe do  sklepów Go Sport, Smyk i Empik. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy dobrej kuchni wśród przegotowanych przez przedszkolną kuchnię smakołyków. Zaproszenia są do odbioru w sekretariacie przedszkola. Szczególnie ciepło zapraszamy dzieci i ich rodziców.

 

 • Miesiąc listopad, jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona
  i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2015 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2015 roku do listopada 2016 roku i MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2015 roku do listopada 2016 roku.

Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • Spotkanie z młodzieżą ze szkół średnich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) - 27 października – wtorek – godz. 19.00.

 

 • Spotkanie z młodzieżą z klas trzecich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) –
  4 listopada – środa - godz. 19.00.

 

 • Bardzo proszę o zgłaszanie dzieci do sakramentu chrztu św. na miesiąc październik i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

W listopadzie i Adwencie będziemy chrzcić tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

 • W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania.

Rodzice dzieci szkół prywatnych, w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się z o. proboszczem.

 

 • Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
  i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 60% ofiarowanego daru.

 

 • W trzeci czwartek miesiąca - po wieczornej Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja dziękczynna połączona z modlitwą
  o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Odeszła do Pana nasza Parafianka: ś.p. Barbara Jadwiga Orzechowska