Ogłoszenia parafialne

 

 • Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

4 października 2015

 

 

Msze święte w niedziele:

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Pragniemy kontynuować nasze parafialne dzieło miłosierdzia. Na najbliższy czas stawiamy sobie zadanie zorganizowania przy „Domu Chleba” łaźni i infirmerii, gdzie nasi bracia i siostry dotknięci nieszczęściem samotności, bezdomni, niejednokrotnie chorzy
  i pokaleczeni, odtrąceni przez własne rodziny i środowisko, mogli umyć się opatrzyć rany, nałożyć czyste ubranie. Wszelkie ofiary na łaźnię
  i infirmerię można składać w kościele na tacę, do skarbony, kancelarii parafialnej lub na konto parafii.

 

 • Dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli swoje ofiary do puszek w dniu 27 września br., na ratowanie zdrowia Mai chorej na nowotwór kości. Zebraliśmy na tan cel kwotę
  w wysokości 8.980,00 zł.

 

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.

Różaniec, który „opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne”.

Tak rozumiana modlitwa różańcowa odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabiera głębszego znaczenia. Różaniec „jest praktyką pobożną, która bierze początek od świętej liturgii i która – jeśli jest spełniana zgodnie ze swoim duchem – z natury swej prowadzi do liturgii, chociaż jej próg nie zostaje jakby przekroczony”.

 

 

Za odmówienie jednej części różańca ( 5 tajemnic) w kościele lub
w kaplicy publicznej a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy
w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki: pięć dzieciątek odmówić
w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyka miejscową.

 

 • Dziś – 4 października – po Mszy św. o godz. 11.00, w sali katechetycznej spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 

 • 5 października –poniedziałek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.

 

 • 7 października – środa - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 • 9 października – piątek – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.

 

 • W przyszłą niedzielę – 11 października – będziemy obchodzić XV Dzień papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Obok kulturalnych i duchowych spotkań organizowanych w wielu polskich miastach odbędzie się w tym dniu zbiórka pieniędzy na dofinansowanie edukacji zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

 • O godz. 16.00 Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

 

 • W niedzielę – 11 października – po Mszy św. o godz. 11.00 i po Mszy św. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej domu zakonnego odbędzie się prezentacja książki pt.: „Stefan Melak – strażnik pamięci Katynia”. Książkę zaprezentują: p. Łukasz Kudlicki i p. Andrzej Melak.

 

 • Spotkanie z młodzieżą z klas trzecich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) –
  14 października – środa - godz. 19.00.

 

 • Spotkanie z młodzieżą ze szkół średnich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) - 27 października – wtorek – godz. 19.00.

 

 • Bardzo proszę o zgłaszanie dzieci do sakramentu chrztu św. na miesiąc październik i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

W listopadzie i Adwencie będziemy chrzcić tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

 

 

 • W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 17.00 lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania.

Rodzice dzieci szkół prywatnych, w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się z o. proboszczem.

 

 • Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
  i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 60% ofiarowanego daru.

 

 • W trzeci czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja dziękczynna połączona z modlitwą
  o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca - Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

 

 • Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Janusz Popławski.