Ogłoszenia parafialna

Czwarta Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023 roku

• Przy wyjściu z kościoła pod chórem można jeszcze nabyć poświęcone opłatki oraz nasze świece Caritasowe, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc potrzebującym.
  • Dzisiaj obchodzimy czwartą niedzielę adwentu i także dzisiaj przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. dzisiaj sprawowane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. wieczornych o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00. Taca zbierana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Przed Pasterką śpiewana będzie pierwsza część Akatystu ku czci Bogurodzicy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (25 grudnia) obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - święto nakazane - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  • we wtorek (26 grudnia) święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę (o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00).
  • w środę (27 grudnia) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
  • w czwartek (28 grudnia) święto świętych Młodzianków, Męczenników;
  • Za tydzień w niedzielę 31 grudnia obchodzić będziemy Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - błagalne za miniony 2023 rok. Serdecznie zapraszamy. Również w tym dniu o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Benedykta XVI w pierwszą rocznicę śmierci.
  • Drodzy Parafianie, po nowym roku rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny zwane kolędą. Chcemy Was odwiedzić w waszych domach, by pobłogosławić miejsca waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej Parafii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy 2 stycznia 2024 od godz. 17.00-22.00. W pierwszym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Ulica

Numer mieszkań

2.01 wtorek

Królowej Marysieńki 19

od 1 do 63

3.01 środa

Królowej Marysieńki 19

od 64do153

Królowej Marysieńki domy

23, 23A, 23B, 23C, 25, 25A, 25B, 25C, 27, 27A, 27B, 27C, 29, 29A, 29B, 29 C

4.01 czwartek

Królowej Marysieńki 21

od 1 do 63

5.01 piątek

Królowej Marysieńki 21

od 64do153

Resorowa

od 2 do 40

Szczegółowy harmonogram wizyt na pierwsze dwa tygodnie znajduje w gablocie.

• Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W grudniu rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
  • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zamarli nasi parafianie śp. +Stanisław Renowicki i +Alicja Piskorek.