Ogłoszenia parafialna

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

(Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła)

21 listopada 2021 roku

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się promocja Bielanek w naszej parafii.
  • 22 listopada – poniedziałek -Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • 24 listopada – środa – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana, i Towarzyszy. Podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  • Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. O godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne na dobry początek Adwentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30. W tym roku w trakcie rorat będziemy rozważać poszczególne uczynki miłosierdzia i wpatrzymy się w apostołów miłosierdzia, takich jak Siostra Faustyna Kowalska czy Matka Teresa z Kalkuty. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Niech w tym roku w naszej parafii Jezus narodzi się poprzez naszą dobroć wobec innych. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 22 lub 23 listopada (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • W listopadzie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnej) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym jest stan łaski uświęcającej.
  • Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2021 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do listopada 2022 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Od grudnia pragniemy rozpocząć wydawanie gorących posiłków w naszym Domu Chleba. Pokornie proszę o przynoszenie art. spożywczych na bazie których będziemy mogli przygotować posiłki. Potrzebujemy przecierów, kasz, makaronów, art. mięsnych, warzyw, przypraw. Artykuły te można przynosić do Domu Chleba lub kancelarii parafialnej. W następną niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na Dom Chleba. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.