Ogłoszenia parafialme

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

3 września 2023 roku

• Od września w naszej parafii zmienia się porządek Mszy świętych odprawianych w dni powszednie. Msze św. będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00). Godziny Liturgii niedzielnych pozostają bez zmian tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 (suma), 17.00 i 19.00.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, piątki i soboty od 16.00 do 19.00, w środy i czwartki od 10.00 do 13.00. We wtorki kancelaria jest nieczynna.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w piątek (8 września) Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
  • W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W najbliższy czwartek (7 września) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów i nowe powołania.
  • W poniedziałek 11 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W niedzielę - 24 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2023/2024. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.
  • W sobotę 23 września odbędzie się pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu-na dobre rozpoczęcie roku pastoralnego z Maryją . Zapisy osób chętnych w niedzielę w zakrystii po każdej Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Koszt 150,- zł od osoby.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
  • Zmarli nasi parafianie śp.:  Henryka Mudant i Leszek Dobrzeniecki.