Kolęda 2014/2015

KOLĘDA 2014/2015

Duszpasterskie odwiedziny Parafian

w Parafii św. Antoniego Marii Zaccarii

Wizyta kolędowa odbywa się w godzinach od 17.00 do 22.00.

Kolęda, to obrzęd błogosławieństwa całej rodziny w jej domu i dlatego prosimy o obecność wszystkich jej członków. Myślę, że możecie Państwo zwrócić się także do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestnictwo
w tym szczególnym spotkaniu.

W czasie tej wizyty kapłan będzie wspólnie modlił się z całą rodziną, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich parafian bez względu na orientację polityczną czy nawet wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami, ale także chcielibyśmy cieszyć się Waszymi radościami i sukcesami.

Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat konkretnej roli danej osoby w życiu kościoła parafialnego.

Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali osobiście żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na nowe nagłośnienie w kościele wykonane przez Firmę „RDUCH ELEKTROAKUSTYKA” mogą to uczynić w naszym kościele, składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe Parafii. Koszt nagłośnienia to kwota 40-45 tysięcy zł (czterdzieści – czterdzieści pięć tysięcy). Proszę więc wszystkich Parafian o ofiarność płynącą z wiary.

Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem (świece, wodę i kropidło można nabyć
w kancelarii parafialnej).

Z pozdrowieniem w Panu