Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
9 marca 2014

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych
z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Dziś, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży
z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 15.00 w naszym kościele będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30 i o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

12 marca, środa, o godz. 19.00 – Nabożeństwo pokutne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa pierwszoroczna
i drugoroczna.

13 marca, w czwartek, w Bazylice św. Krzyża w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 3, o godz. 16.30, odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za pierwszy rok pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

W dniach 24 kwietnia – 1 maja odbędzie się pielgrzymka młodzieży
z dekanatu wilanowskiego na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Zachęcam serdecznie do udziału w tej pielgrzymce młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Karty zgłoszeń do odbioru w zakrystii i w kancelarii. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicach ogłoszeń. 15 marca – sobota – o godz. 19.15 spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na kanonizacje dla wszystkich uczestników tej pielgrzymki w sali katechetycznej domu zakonnego.

Trwa w naszej parafii peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego.
W najbliższym czasie Obraz Jezusa Miłosiernego odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicy Kartaginy 1.

W tym tygodniu upoważnione osoby z Rady Duszpasterskiej będą zachęcać i prosić aby przyjąć obraz Jezusa Miłosiernego przy
ul. Kartaginy 1, ciąg dalszy.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.
Posiłki są wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.
Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek lub w środę - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.
Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.
Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania. Rodzice dzieci szkół prywatnych,
w których nie ma lekcji religii, proszeni są o pilne skontaktowanie się
z o. proboszczem.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.
Zasnęła w Panu nasza Parafianka ś.p. Dorota Virion